Aşkın Beden Dili

Posted by on Nisan 24, 2013 in Aşkın Beden Dili | 1 comment

Flört Etmek Aşk Oyunlarının Başlangıcıdır

askin_beden_dili

Aşkın Beden Dili olur mu? Demeyin. Beden Dili, erkekle kadın arasında oynanan “Aşk Oyunlarının” hakemi gibidir. Pek çok konuda karar verir ve bunu karşı cinse fısıldar. Bir genç kızın, genç bir erkekle tanışıp flört etmeye başlayışı, onun aşk oyunlarına girişi gibidir. Bu aşk oyunları bazen tek buluşmalıktır. Bazı erkekler için aşk oyunları bazen tek gecelik bir tiyatro gibidir. Sıradan bir genç kız ise, herhangi bir dergide okuduklarıyla ya da kulaktan dolma bilgilerle maceraya atılmış biri olabilir. Buluştuğu erkeğe aşık olabilir, ilerisi için hayaller kurabilir.

Eğer erkek ilk buluşmadan sonra bir daha görüşmek istemezse, bu genç kızı yaralayabilir. Kafasında sorular oluşturabilir.

Beden Dili ve Yaşam Koçluğu Eğitmeni Ahmet Y. Özbilen ile Meditasyon ve NLP Eğitmeni Cengiz Erengil’in hazırladığı “Sözel Olmayan İletişim/Beden Dili”, “Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” ve “Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e-kitaplar, bu durumdaki genç kızların sorularını yanıtlamakta ve onlara daha kaliteli ilişkiler kurabilmek için, kendilerini nasıl güçlendirebileceklerinin yollarını öğretmektedirler.

  • Genç kızların en çok merak ettiği soru: Bir erkekle çıkan genç kızlar genellikle çıktıkları erkeğin kendilerini gerçekten ‘Sevgili’ olarak görüp görmedikleridir. “Acaba beni sevgilisi olarak görüyor mu?” Bazen bunu soru olarak erkek arkadaşlarına sorarlar, fakat genelde erkekler bu soruyu ‘aptalca’ bulurlar. Erkeklerin gözünde şu sahne canlanır: Beyazlar giymiş bir genç kız, Piedra Irmağı’nın Kıyısında Oturmuş, Ağlamaktadır. Elindeki papatyanın beyaz yapraklarını tek tek kopartırken, ‘Seviyor’, ‘Sevmiyor’ diye saymaktadır. Bu sahne, erkeklerin kızları nasıl hayalci gördüklerinin bir işaretidir.Yine de genç kızlar buluştukları erkeğin kendilerini gerçekten sevip sevmediğini her zaman merak ederler ve edeceklerdir. Flört eden erkeklerin beden dilini öğrenmek onlara yardımcı olacaktır. Böylece, erkeklerin ‘Konuştukları Sözler’ ile ifade etmedikleri duygularını ve arzularını, onların bilinçdışının yönlendirdiği ‘Ses Tonu’ ve ‘Beden Dili’ işaretlerinden okuyabileceklerdir.
  • Buluştuğunuz erkek size sık sık gülümsüyor mu?: Sözel Olmayan iletişim işaretleri, flört ederken genç kızların çok işine yaramaktadır. Buluştukları erkek sık sık gülümsüyorsa, bilinçaltı yoldan genç kızın kafasındaki “Beni seviyor mu?” sorusuna bir cevap veriyor olabilir. ‘Evet’ cevabı veriyor olabilir. Çünkü hoşlandığınız birinin yanında gülümsersiniz, hoşlanmadığınız birinin yanında somurtursunuz. Bu basit işaret bile, her genç kızın işine yarayabilir.
  • Buluştuğunuz erkek, erkek güvercinler gibi çevrenizde dans ediyor mu?: Buluştuğunuz erkek sizin yanınızdayken, sık sık saçını düzeltiyorsa, ceketindeki buruşukluğu düzeltmeğe çalışıyorsa, size en iyi şekilde gözüktüğünden emin olmak istiyordur. Dikkatini dış görünüşüne odaklamıştır. Size sizden hoşlandığının işaretini gönderiyor olabilir.
  • Kendisinin bir erkek olduğunu abartarak göstermeğe çalışıyor mu?: Erkekler bu rolü bilinçli ya da bilinçdışı şekilde yaparken, genellikle ayakta dururlar ve ayaklarını iki sütun gibi birbirinden ayırırlar. Her erkeğin bir ‘Maço Duruşu’ vardır. Bu Maço Duruşu ile ayakta dururken, çevresindeki erkeklerden daha güçlü olduğunu işaret etmeğe çalışır. Bir toplantıda böyle bir erkek ile ilk defa karşılaştığınızda, salonun bir ucundan öteki ucuna doğru bile olsa,  onun gözlerine cezbedici bir bakışla baktığınızda, bunu algılayacak ve bakışınızı yanıtlayacaktır. Eğer sizden hoşlanırsa.

Aşk Oyunu

Aşk oyunu kimileri için sert kimileri için son derece romantik bir oyundur. Aşk her ne kadar kural tanımaz denilse de “Aşk Oyunu”‘nun kuralları vardır. Aşık olunan kişinin tanınması ve özelliklerinin iyi bilinmesi bu oyunun en temel kurallarından biridir. İnsanları sadece söyledikleri sözlere göre değerlendirip, beden dili ile söylediklerini “Göz Ardı” etmek pek çok önemli noktanın kaçırılmasına sebep olabilir. Bu nedenle Erkeklerin ve Kadınların beden dilini okumak son derece önemlidir. Özellikle pembe kepenklerin kapatıldığı Aşk halindeki Aşkın Beden Dilini okumak herşeyi daha kolay bir hale getirecektir.

Benzer Konular:

1 Comment

  1. Merhaba, ben de bu konularda yazıyorum; ama sizin yazılarınız bir başka. Oldukça önemli konulara temas eden ve meselenin en can alıcı noktalarını gözler önüne seren mükemmel yazılarınız var. Sizi takdir etmek istedim. Sağlıcakla…

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 3 =