Beden Dili Kitap

Posted by on Nisan 10, 2013 in Beden Dili Kitap | 0 comments

Beden Dili Kitap

Beden Dili Kitap kelimeleri ile google’da araştırma yapıyorsun, bu nedenle lafı uzatmadan size bir kitap tavsiye etmek istiyorum. Beden Dili Hakkında Kitap, Beden Dili Eğitim Seti ya da Sözel Olmayan İletişim isimleri ile anılan bu kitabı okumanı şiddetle tavsiye ediyorum. Kitabın içeriğini kimse yazarından daha iyi anlatamaz bu nedenle öncelikli olarak buraya tıklayarak kitabı incelemeni istiyorum. Eğer yeterli bilgiye ulaşamadığını düşünürsen lütfen bu sayfaya geri dön ve kitapla ilgili yorumları oku.

Beden Dili Adlı Kitap’ta Neler Var?

Bu sorunun cevabını vermeden önce genel olarak kitabın konusundan bahsetmek istiyorum. Tamamen adının hakkını veren bir kitap. Sözel Olmayan İletişim kurallarının insan hayatında ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu bilen ancak klişelerden uzak, uygulanabilir bir kaynak bulamayanlar için hazırlanmış bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Eğer bu güne kadar Beden Dili’nin önemini henüz kavrayamadıysan, ilgini ve dikkatini muhakkak bu konuya yöneltmende fayda var. Neden mi? Aşağıdaki durumlarla daha önce karşılaştın mı?

 • Bazen her şeyi doğru yaptığın, kullandığın kelimeleri doğru seçtiğin halde başarısız olduğun anlar oldu mu? ya da kendini doğru ifade edemediğini düşündüğün zamanlar?
 • Sevgilinle, eşinle, arkadaşlarınla, ailenle olan ilişkilerinde “Aslında ben öyle söylemek istememiştim… beni söylemek istediğim buydu” dediğin oldu mu? Peki neden o şekilde anlaşıldın?
 • Çok sevindiğin halde birisi sana gelerek ” Neden üzgünsün, hoşuna gitmedi mi?” diye sordu mu?
 • Çok başarılı olduğun bir projen var o ana kadar herşeyin olumlu olduğunu düşünüyorsun. Peki son anda neden projen iptal edildi?
 • Satmak istediğin bir ürünün var, ürünün çok kaliteli ve piyasadaki eş değerlerine göre oldukça ucuz. Müşterin neden senin ürününü değil de bir başkasını aldı?

Evet.. çok haklısın yukarıdaki tüm senaryolarda “Beden Dili” denilen kavramın büyük bir etkisi var.

Beden Dili’nin Etkileri

İşte Beden Dili Kitap ismi ile aradığın Sözel Olmayan İletişim Eğitim Setinde tüm bu soruların cevaplarını bulabilirsin. Ana kitabın yanında verilen yardımcı kitaplar BedenDilinin cinsiyetler üzerindeki farklılıklarından yola çıkarak hazırlanmış kitaplardır. Karşı cins üzerinde nasıl etkiler bıraktığını ya da bırakman gerektiğini bu kitabı okuyarak elde edebilirsin. Kitap; “İnsanların çoğunlukla ne konuştuklarını bilmeden konuşmaları” üzerine oturtulmuş. Bu cümleden “Sözel İletişim” sonucu çıkartılmamadır. İnsanların genellikle ne söyleyeceklerini düşünürlerken, ellerinin, mimiklerinin ya da jestlerinin farkına varmazlar. Aslında söylediğinizi kendiniz yalanlıyor olabilirsiniz.

 • Diliniz “EVET” derken Beden Diliniz “HAYIR”
 • Diliniz “Kendime güvenim TAM” derken, Beden Diliniz “Kendime hiç güvenmiyorum”
 • Diliniz “Seni Seviyorum” derken, Beden Diliniz “Senden sadece hoşlanıyorum”
 • Diliniz “Senden çok hoşlanıyorum” derken, Beden Diliniz “Hiç ilgimi çekmiyorsun”
 • Diliniz “Bu ürün çok kaliteli” derken, Beden Diliniz “Valla ben olsam almazdım”

Diyor olabilir. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Özellikle birisinin size yalan söyleyip söylemediğini, sizi aldatıp aldatmadığını bir bakışta anlamak mümkün. Ne de olsa Beden Dili beyin tarafından kontrol edilmediğinde bilinçaltı olarak çalışıyor. Ve insanlar karşı tarafa verdikleri mesajların tam içeriğini asla bilemiyor. İşte Beden Dili kitabında tüm bu sorulara ayrıntılarıyla cevap bulabilirsiniz. Aslında Kişisel Gelişimin yapı taşı olan Beden Dili sizin diğer alanlarda da ufkunuzu açacak ve kendinizi sosyal ortamlada çok daha rahat hissedeceksiniz. “Ben bilmediğim, öğrenmediğim şeyden Korkarım!!!”, bildiğiniz hiç bir şeyden korkmanıza çekinmenize gerek yok.

Beden Dili Yardımcı Kitaplar

Beden Dili oldukça geniş bir kavram, bu nedenle kitap sahipleri bu konuyu farklı başlıklar altında ele almışlar. Aşağıda yardımcı kitap isimlerini görebilirsiniz.

 • Beden Dili ve Karizma
 • Erkekleri Cezbetmek Sanatı
 • Kadınları Cezbetmek Sanatı

Beden dili ekitap

Son bir tavsiye

Merakım ve ilgimden dolayı kişisel gelişim kitapları hep dikkatimi çekmiştir. Beni oldukça etkileyen bir kitap dizisi olduğunu söyleyebilirim. Herşeyden önce kişinin kendisine olan saygısını geliştiriyor. Aynı yazarların “Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” isimli e-kitaplarını gördüğümde şaşırmıştım. Biraz alaycı bir tavırla ne anlattıklarını merak ederek o kitabı da okudum. Ve tüm bu kitapların belirli bir kurgu çerçevesinde birbirlerini bütünleyici bir nitelikte hazırlandığını gördüm. Bu kanıyı sağlamlaştımak için piyasana bulunan diğer “Sevgiliyi Geri Kazanma” kitaplarını araştırdım ve okudum. Diğerlerinde çok sığ ve basit bilgilere yer verilmiş. Alış-veriş yap, onu kıskandır, telefonla arama, sms gönderme. Bunların hepsi karşı taraftaki için yapılan davranışlar. Diğer kitapları okuyup bitirdiğinizde kendinize şu soruyu soruyorsunuz. Kendim için ne yaptım? Cevap: Hiç birşey…

Sadece günü kurtardım. Ruhum ve duygularımın tamiratı için hiç bir adım atmadım. Geri dönerse ne mutlu bana ya dönmezse? Hayal kırıklıkları ve gelecekte oluşabilecek “Aşk Acıları” beni bekliyor. Oysa bir sistemin parçası olarak hazırlanmış “Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak” isimli e-kitap, kişinin gelişimine önem veren günün sonunda kişinin kendisini ve sevgilisini kazandığı bir yapıda hazırlanmış. Kitabı incelemek için buraya tıklayın.

Beden Dili Kitap tavsiyesi olarak hazırladığım bu yazının devamı kişisel gelişim konularına doğru gidiyor. Ancak burada yazacaklarımın hiç biri “Sözel Olmayan İletişim” seti kadar etkili olamaz. Bu nedenle “Beden Dili Kitap” arayışınıza son verin ve buraya tıklayarak kitabı indirin.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 5 =