Erkeklerin Beden Dili Şifreleri

Posted by on Şubat 9, 2016 in Erkeklerin Beden Dili Şifreleri | 0 comments

Erkeklerin Beden Dili Şifreleri

Erkeklerin Beden Dili Şifrelerini, ancak Erkeklerin Beden Dilini okumayı öğrendiğinizde çözebilirsiniz. Bu yazı içerisinde erkeklerin beden dilini çözmek için bazı ipuçları bulabilirsiniz. Erkeklerin Prensesi kitabı sadece erkekleri anlamak ve onları kendine bağlamanın sırlarını vermiyor. Aynı zamanda erkeklerin beden dili sinyallerini de yorumlamanıza yardımcı oluyor.

Belki de elde etmek istediğin erkek sana yaklaşıyor. Ama amacını tam olarak kestiremiyorsun. Onu kendine bağlamak için eline geçen bu fırsatı boşa harcama. Fırsat tekrar karşına çıkmayabilir. Onu Elde Et ve Onu Elde Tut kitaplarıyla aradığın mutluluğu yakalayabilirsin.

Erkeklerde tıpkı kadınlar gibi hayatın pek çok alanında beden dillerini kullanırlar. Çoğu zaman bunları yaptıklarının farkında olmazlar ve bilinçaltında işlenen kodlara göre hareket ederler. Eğer bu şifreleri çözmeyi öğrenirseniz, sizin için karışık ya da anlamsız iletişim engelleri de ortadan kalkmış olur. Aşağıda erkeklerin flört döneminde yaptıkları ve kadınlara karmaşık gelen 9 beden dili hareketi ile ilgili ipuçlarını bulabilirsiniz.

Erkeklerin beden dili şifrelerini öğrenmek onların izli dünyasına açılan kapıyı keşfetmektir. Aşağıda 7 adet belirgin ipucuna ait detayları görebilirsiniz. Yaptığımız en büyük hatalardan biri de flört konusunu tam olarak anlayamamaktır. Flört eden kadının hafifliğinden bahsedilir. Halbu ki başlayan her ilişkinin altında flört süreci yatmaktadır. Konuşmadan yani sözel olmayan flört konusunda uzmanlaşan her kadın. Hoşlandığı erkek tarafından fark edilir ve erkeği ilerleyen zamanlarda kendine bağlayabilir. Tanışmadan ve konuşmadan ilişkinin kalıcı ve sağlam olup olamayacağını bilemeyiz. Tanışmak istediğin erkeğin sana gelmesini sağlamak ya da muhatap olmak istemediğin erkeği kendinden uzak tutmak için beden dilini doğru kullanmalısın.

Ahmet Yusuf Özbilen’in hazırladığı etkili flört rehberi flörtün tüm aşamalarında sana rehberlik edebilecek bir kitaptır. Etkili Flört sayfasındaki videoları izlemek sana fikir verecektir. Kitabı incelemek için aşağıdaki resme ya da buraya tıkla.

etkili flört rehberi kitabı

 

Erkeklerin Beden Dili ile İlgili 7 İşaret

1 – Baskın (Alfa) Erkek Olma Girişimi sergiliyor
Erkekler, baskın ve otoriter erkeklerin kadınlar tarafından daha çekici bulundukları iç güdüsüyle yetiştirilir. Doğadaki hayvanlara bakıldığında bu doğrudur. Dişi hayvanlar tüyleri parlak, sağlıklı ve güçlü erkeklerle beraber olarak doğacak olan yavrularının geleceğini garanti altına almak isterler. Olay insanlara gelince bu kadar ilkel olmasa da erkekler benzer tavırlar sergilerler.

Cafe ya da restorantta kendi sınırlarını ve otoritelerini göstermek isteyen erkekler daha yayvan otururlar. Şahsi eşyalarını masanın her yerine yayarak topraklarının sınırlarını geniş tutarlar. Anahtar, sigara ya da cep telefonları masanın üzerinde ve geniş bir alana yayılmıştır.

2- Göz Teması Kurmaya Çalışıyor

Erkeler flört etmeye hazır olduklarında gözleri de hazır olur. Gözleri etrafı taramaya başlar. Eğer bakışlarını yakalarsa otomatik olarak sinyali almış olur. Kısacası etkilemek istediğin bir erkek varsa göz teması kurmak ilk adımı atmak anlamına gelir. Eğer ilgilenmiyorsan gözlerini kaçır ve ters tarafa dön, istenmediği mesajını alacaktır. Kısa süreli göz temasları onu cesaretlendirmeye yeter de artar bile. Bakışmalar uzadıkça sana yaklaşması için cesaret vermeye devam etmiş olursun. 

3- Kendinden emin ve temkinli bir şekilde yaklaşıyor

Seninle gerçekten ilgileniyorsa, mahremiyet alanına saygı duyacaktır. Yakınlaşmak için fırsat kollasa da kişisel alanına girmeden bağlantı kurmaya çalışır.

Kimi erkekler utangaç ve çekingendir. Çok istese de sana yaklaşamaz. Hareketleri ile sana olan ilgisini belli etse de yakınlaşamaz.

Eğer hemen sana yaklaşmak amacında ve niyeti ciddi değilse. Kişisel alan sınırlarını hemen zorlamaya başlar. Mahremiyet alanı olarak adlandırılan bölgeyi ihlal etme çabasına girer.

Gerçekten senden etkilenen ve tanışmak isteyen erkek önce kendini tanıtır ve seninle iletişim kurmaya çalışır. Sana eşlik etmek adına oturmak için izin isteyebilir ama büyük ihtimalle senin davetini bekler.

4- Seni Aktif Olarak Dinliyor

Sen konuşurken erkeklerin beden dili onlar hakkında ipuçlarını barındırır. Vücudu tam olarak sana dönükse ilgisinin tamamen sende olduğunu gösteren ilk işareti yakalamışsın demektir.

Birebir göz temasına girer ve etraftaki hiç bir şeyle ilgilenmez.

5- Nazik bir şekilde kişisel alanına giriyor

Genel olarak kabul edilen kurallara göre 1 metreden sonrası kişisel alan olarak kabul edilir. Ancak çok yakınların ve sevdiklerin o alana girince rahatsız olmazsın. Kalabalık konserler, stadyumlar, toplu taşıma araçları ve asansörler bu durumun istisnasıdır.

Senin davranışlarına bağlı olarak kişisel alanına girmeye çalışabilir. Sandalyesinin konumunu değiştirmek gibi bir eylemle sana daha yakın olmaya çalışabilir.

6- Dokunmak için girişimde bulunuyor

Aranıdaki ilk fiziksel temas için zaman kolluyor. Bu sana daha yakın olmak istediğinin göstergesi olabilir. Omzuna düşen saçlarını kenara çekmek. Elini nazikçe bir dokunuş. Niyetini tüm davranışlarına bakarak anlayabilirsin.

7- Cep Telefonu Çalıyor

Senin özel olduğunu hissettirmek için yapılan kurgu da olabilir. Gerçekten ilgisi sende de olabilir. Başka bir kadını hemen hızlıca geri çevirmiş de olabilir. İyi yorumlaman gerekiyor.

Çalan telefona hemen cevap veriyorsa. Acil bir durumdan kaynaklanabilir ya da sana olan ilgisi geçicidir.

Erkeklerin Beden Dilini Anlamak

Erkeklerin beden dili sırlarını çözerek onları anlamak tek başına yeterli değil. Elde ettiğin ipuçlarını kendi yararına nasıl keşfedeceğini de öğrenmen gerekiyor. Erkeklerin Prensesi kitabı bu konuda sana yardımcı olacak.

erkeklerin-prensesi

Benzer Konular:

 

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight + four =