X

Erkeklerin Flört Hareketleri

Erkeklerin Flört Hareketleri

Erkeklerin Flört Hareketleri nelerdir? Flört ederken Erkeklerin Beden Dilini okumak ve anlamak ne gibi avantajlar sağlar? Evet, arkadaş ortamında ilk kez karşılaştığınız bir Erkeğin Beden Dili hareketlerine bakarak, sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlayabilirsiniz. Söylediği sözler tersini anlatıyor olsa bile, Hoşlanan Erkeğin Beden Dili onu ele verir. Bu yazımda Erkeklerin Flört Hareketleri için Erkeklerin Beden Dili hareketlerinden örnekler vermek istiyorum.

Erkekler yüzyıllardır süregelen görevleri gereği sert olmayı öğrenmişlerdir. Tarih boyunca süre gelen avlanmak, liderlik, ailesini korumak, ağır işleri yüklenmek gibi davranışlar erkekleri sert görünmek dürtüsü ile donatmıştır. Ağlamak, duygularını açık bir biçimde dile getirmek, duygusal olmak ya da duygusal davranmak zayıflık olarak görülmüştür. Çocukluktan itibaren aileler de erkekleri bu yönde eğitirler. Canı yandığında “Erkek adamsın bir şey olmaz”, “Erkekler ağlamaz”, “Erkek adama yakışıyor mu?” gibi cümlelerle erkekler duygularını yalıtarak büyürler. Dolayısı ile kadın ilişkilerinde de bu alışkanlıkları devam eder. Sözel olarak ifade edemedikleri duygularının şifreleri ise Erkeklerin Flört Hareketleri ve genel olarak “Erkeklerin Beden Dili” ile çözümlenebilmektedir. Eğer verilen bu sinyalleri doğru okumak konusunda kendinizi yeterince geliştirirseniz, sizden hoşlanıp hoşlanmadığını, sizin hakkınızda tam olarak ne düşündüğünü hatta ilerleyen dönemlerde size yalan söylediğini ya da sizi aldattığını anlayabilirsiniz.

Bu kısa girişten sonra Erkeklerin Flört Hareketleri ile ilgili ipuçlarımıza geçelim.

Flört Eden Erkeğin Beden Dili

Flört kadın-erkek arasında her an gerçekleşebilecek bir aksiyondur. Sözlü olarak iletişime geçilmese bile, Beden Dili hareketleri ile flört edilebilir. Flört ya da kur yapmak basit hareketlerle gerçekleşebilir. Gülümsemek, uzaktan bakışmak, ilk karşılaşmada kaşların hareketleri bu süreç içinde yer alan hareketlerdendir.

Hayvanlar konuşma yeteneğine sahip olmadıklarından tüm bu flört sürecini beden dilleri üzerinden gerçekleştirirler. Eş arayan erkekler, tüm yeteneklerini sergileyerek, dişileri kendilerine çekmeye çalışırlar. Erkek kuşlar, renkli tüylerini kabartır, göğüs kafeslerini öne çıkarır. Seri ve hızlı hareketlerle dişinin etrafında dönerek, ne kadar sağlıklı, güçlü ve çevik olduklarını gösterirler. Çünkü, başka türlü kendilerini ifade etmek şansları yoktur. İnsanlar da ise konuşmak yetisi olduğundan Beden Dili Sinyaleri ikinci sıraya itilmiştir. Halbuki sözel ve sözel olmayan iletişim kanallarından doğru mesajlar verildiğinde, iletişim çok daha güçlü olmaktadır.

 

İlk Karşılaşma ve Flört Hareketleri

Herhangi bir ortamda karşılaştığınız bir erkek sadece sizin farkınıza varmakla kalmamış aynı zamanda ilgi duymaya başlamış ise aşağıda verilen “Erkeklerin Flört Hareketlerinden” örnek bazı davranışlara dikkat etmek iyi olacaktır.

 • Kaşlar, şaşırma, beklenmedik bir durumda karşılaşma belirtisi olarak yukarıya doğru kalkar.
 • Başını hafifçe çevirir ve ilgisinin odaklandığı noktaya doğru bakar.
 • Yüz hatları gevşemiş ve şaşkınlığı okunabilir durumdadır. Kısa bir süre için boş boş bakar. Etrafında olanlara kayıtsız davranışlar sergiler.
 • En önemli belirtilerden bir tanesi dudak hareketleridir. Kadınlar flört ederken dudaklarını ısırabilir ya da ıslatabilir. Erkekler ilk şaşkınlık anında ağızlarını hafifçe açarlar. “Ağzı açık kalmak” deyimi Erkeklerin Flört Hareketleri içinde en bariz olanıdır.
 • Aynı ortamda farklı masalarda oturuyorsanız, aranızda herhangi bir engelin olmasına tahammül edemez. Aradaki masaya başka birileri oturmuşsa ve görüşü engelleniyorsa herhangi bir bahane ile yerinden kalkabilir ya da masasını değiştirmek isteyebilir.
 • Bakışlar son derece önemlidir. Hoşlanmak, dalga geçmek, küçümsemek tüm hepsi bakışlarla ifade edilebilir.
 • Başka herhangi bir yere bakıyor olsa bile göğüs kafesi ve omuzları sizin olduğunuz istikamete dönüktür. Erkekler başka bir yöne baksalar bile esas ilgilerinin odağı olan nesneyi vücutlarının tam karşısında pozisyonlandırırlar.
 • Gerçek hoşlanan bakışlar genellikle kısa süreli ve kaçamak bakışlardır. 5-10 sn’den fazla süren bakışlar sizin üzerinizde etkileyici bakış tekniklerini kullandığı anlamında gelebilir.
 • Eğer oturuyorsa ve ayak uçları birbirine bakıyorsa, çekingen olduğu anlamına gelebilir.
 • Bir cafe’de oturduğunuzu düşünün. Tuvalete gitmek için onun masasının yanından geçmeniz gerekiyor. İyi bir fırsat olabilir. Yerinizden kalkıp tuvalete gitmek için onun olduğu tarafa doğru yürüdüğünüzde kendine çeki düzen vermeye, üstünü başını saçını toparlamaya çalışıyorsa size iyi gözükmek istiyor olabilir. Oturduğu yerde bacaklarını olduğundan daha geniş bir şekilde açarak geriye doğru yaslanıyorsa niyeti hakkında düşünmeniz gerekebilir.
 • Gülerken dudaklarının bir köşesi yukarı kalkıyor ve dişlerini göstermiyorsa, size ilgi duymuş olabilir. Ama bir çekingenlik söz konusudur
 • Aynı şekilde gülümserken, kollarını kenara açıp göğüs kafesini öne çıkartıyorsa ” Çekingenim ama güçlüyüm” mesajı veriyor olabilir.
 • Yüzünde alaycı bir gülümseme varsa kendine çok güveniyordur. Size meydan okuyor olabilir.

Erkekleri Cezbetmek Sanatı

Erkeklerin Beden Dili işaretlerini okumak ne kadar önemliyse, sizin beden dili aracılığı ile verdiğiniz mesajlar da bir o kadar önemlidir. Sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamaya çalışırken verdiğiniz hatalı mesajlarla açılmayan kapıları kapatma ihtimalinizi göz ardı etmeyin. Kadın – Erkek ilişkilerinde kaşılıklı beklentiler vardır. İlk tanışmada kullandığınız Beden Dili ile kendiniz ve özellikleriniz hakkında bilgiler verirsiniz. Kadınları için Erkeklerin Beden Dili – Erkekleri Cezbetmek Sanatı e-kitabı ile bunları öğrenebilir ve uygulamaya başlayabilirsiniz.

Erkeklerin Beden Dili

Beden Dili sadece kadın-ilişkilerinde kullanacağınız bir araç değildir. Tüm hayatınızda yer alan ilişkilerde dikkat etmek zorunda olduğunuz bir araçtır. Annenizle, babanızla, kardeşinizle, arkadaşınızla, erkek arkadaşınızla, iş arkadaşlarınızla sağlıklı ilişkiler kurmak için Beden Dilini okumayı öğrenmelisiniz. Tüm bunlara pratik yaparak, gözlemleyerek ve okuyarak sahip olabilirsiniz. Beden Dili ve Erkeklerin Flört Hareketleri hakkında detaylı bilgi almak için BURAYA tıklayın.

06.09.2016 tarihinde ekleme yapıldı:

Ahmet Yusuf Özbilen Erkeklerin Flört Hareketleri ve beden dili konusunda “Etkili Flört Rehberi” adında yeni bir kitap yayınladı. Aslında bu kitap makalemizde yer verdiğimiz konuya tam odaklı olduğu için bu eklemeyi yapma gereği duydum. 200 den fazla görselle örneklendirilmiş beden dili hareketleri bulabilirsiniz. Flört eden ve sizden hoşlanan bir erkeğin beden dilini anlamak ve öğrenmek oldukça kolay gibi görünüyor. Bu konuyla ilgili kendini geliştirmek istiyorsan bu kitabı mutlaka okumalısın. Kitapla ilgili detayları almak için buraya tıkla.

Benzer Konular:

admin:

Yorumlar (1)

 • Gerçekten çok ilginç.Bu beden dili benim herzaman ilgimi çekmiştir, hem kendi hareketlerimi hemde çevremde ki insanların hareketlerini, bakışlarını meraktan dikkat ederim. Kendi kendime analiz ederim ve öylece yaşadığım tecrübelerimden dolayı beden dilini okumasını da öğrendim. Gerek aşk/flört ilişkilerde veya iş, sosyal ilişkilerde olsun hepsi önemlidir.İnsan karşılıklı sözlü diyalog kurmadan gözlerle ve beden diliyle konuşabilir.Bir bakış bin söz eder çünkü gözler ruhun aynasıdır.Bayanların da beden dili konusunda sezgileri daha güçlüdür ve burada erkeklerin beden dili ile ilgili verilen örneklerin çoğu gerçekten de doğru.Özellikle kaşları kaldırmak, şaşırmak, dudaklar hafif aralık olarak, hafif bir tebessüm yada sabit ve uzun bir bakış hoşlanmanın belirtileridir.Entresan bir sayfa. Paylaşım için teşekkürler