Flört Ederken Erkeklerin Beden Dilini Okumak

Posted by on Nisan 19, 2013 in Flört Ederken Erkeklerin Beden Dilini Okumak | 0 comments

Flört Ederken Erkeklerin Beden Dilini Okumak

Flört ederken erkeklerin beden dilini okumak mümkün mü? Erkeklerin beden dilini okumak ne gibi avantajlar sağlar? Kadınların flört ederken sergiledikleri beden dili mesajları yaklaşık elli kadar olduğu halde, erkeklerin flört ederken sergiledikleri beden dili mesajları yaklaşık oniki tanedir. Bu işaretlerin bazıları çok açık ve belirgindir. Çıktığınız erkeğin, sizi kendisinin kadını olarak görüp görmediğini, onun bilinçdışından kaynaklanan beden dili ve ses tonu işaretlerinden öğrenebilirsiniz. Ahmet Yusuf Özbilen tarafından yazılan “Etkili Flört Rehberi” isimli e-kitap erkeklerin beden dilini okumak konusundaki tüm detaylara ve ipuçlarına yer vermektedir.

Flört Ederken İlk İzlenimler

flört ederken erkeklerin beden dilini okumakÇıktığınız erkeğin yüzünü inceleyin: Flört etmek genellikle yüz ifadeleri ile başlar. Bu yüzden genç erkekler yanlarındaki kızın başka erkeklere bakışından hoşlanmazlar. Kız ile baktığı erkek arasında yeni bir flörtün başlamasından korkarlar.

  • Size bakarken, başını sabit tutuyorsa, şuuraltı bir şekilde sizden hoşlandığını gösteriyor olabilir.
  • Size bakarken kaşlarını kaldırıyorsa ve yüzünde bir hayret ifadesi var ise, sizin cazibenize kapılmış demektir.
  • Buluştuğunuz erkeğin burun delikleri gevşeyip genişlemiş ise, sizden hoşlanmış demektir. Çünkü gevşemiş ve açılmış burun delikleri, açık beden dili işaretlerinin bir parçasıdır. Erkeğin yüzüne açık bir ifade kazandırır ve ona cezbedici bir görünüm kazandırır.
  • Dünyada bütün zamparaların iyi bildiği ve kullandığı cezbedici flört gülümseyişi diye bir şey vardır. Bu gülümseyiş hakkında detaylı bilgiler öğrenmek flört ederken erkeklerin beden dilini okumak konusunda size yardımcı olacaktır.
  • Ağzının kenarıyla gülümsemek, zaman zaman küçümseyici ve alaycı bakışla birleştirilerek kullanılan, dudağı kenarından büzerek bakmak, bu genç erkeğin sadece fiziksel bir şeylerin peşinde olduğunu gösterir.
  • Bunun yerine, sadece hafifçe gülümseyerek ve kendine gizemli bir hava kazandırarak bakıyorsa, sizi duygusal bir birlikteliğe davet ediyor olabilir. Eğer dudaklarını kapalı tutarak gülümsüyor ise, sizin ile ilgilendiğini, fakat kendisinin utangaç olduğunu gösteriyor olabilir.
  • Eğer alaycı alaycı gülümsüyorsa, kafası kolay karışan biri olabilir.

Sizinle nasıl göz teması kurduğunu gözlemleyin: İlk defa buluştuğunuz bir erkek, sizin yanınızda iken sağa sola bakabilir. Gözlerini sizden kaçırabilir. Bazen de sizi onun gözlerine bakarken yakalayabilir. İlk buluşmanızda birlikte rahat ve eğlenceli bir zaman geçirebirseniz, sizinle olan göz temasının güçlendiğini görebilirsiniz. 

flort-edern-erkegin-beden-dili

Çıktığınız erkeğin gövdesini gözlemleyin: Kapalı bir ortamda bulunan bir erkeğin gövdesini nereye doğru yönlendirdiği “beden dili” açısından çok önemlidir. Sizden hoşlanan bir erkek, gövdesini size doğru döndürecektir. Sizden hoşlanmayan bir erkek ise gövdesini sizden farklı bir yöne döndürecektir. Onun göğsünü, omuzlarını ve leğen kemiğini inceleyin. Eğer ondan uzakta duruyorsanız ve o, göğsünü, omuzlarını ve leğen kemiğini sizi işaret eder yönde tutuyorsa, bu sizinle çok ilgilendiğini gösterir. 

Bacaklarını iki sütun gibi yan yana tutuyorsa: İlgilendiğiniz erkek sokakta bacaklarını ikiz kuleler gibi birbirinden ayrı tutuyorsa, size kendini güçlü göstermeğe çalışıyor olabilir. 

Erkeğin ellerine dikkat edin: Sevdiğiniz erkek ellerini pantolon ceplerine sokuyorsa, şuuraltı bir şekilde sizin dikkatinizin onun ellerini tuttuğu bölgeye yönlendirmeğe çalışıyor olabilir. Ellerini kalçasına dayamış olarak ayakta duruyor ise, buluşmağa gittiğiniz bu erkek şuuraltı bir şekilde kendini size güçlü ve seksi göstermek istiyor olabilir.

Flört Eden Erkeğin Beden Dili

Beden Dili, kadın ve erkek tarafından farklı kullanılır. Erkeklerin beden dili, ilişki düzeyine göre farklı değerlendirilmesi gereken bir konudur. Beden Dilini okumak istediğiniz erkeğin hayatınızdaki yerine göre değerlendirmeler yapmalısınız. Burada sadece flört eden erkek açısından konuyu ele aldık, tamamen buna odaklanmış bir kitap okumak için Etkili Flört Rehberi kitabını okumanı tavsiye ederim. Yazarı Ahmet Yusuf Özbilen sertifikalı konunun uzmanı bir yazardır. Kişisel gelişim ile ilgili farklı konuları ele alan eserleri mevcuttur. Etkili Flört Rehberi setinde sevgili, erkek arkadaş veya yeni tanışmak üzere olduğunuz biri konumundaki erkeklerin flört ederken kullandıkları beden dilini okumak ve bulunduğunuz flört durumunu kadın olarak nasıl yöneteceğinizi öğrenmek için hazırlanmıştır. Kitap setinde yer alan “Özdeğeri Güçlendirmek” kitabı ise özgüveninizi arttıracak ve ilişkinizi en iyi şekilde yönetmenize katkı sağlayacaktır. Buraya tıklayarak Etkili Flört Rehberi seti e-kitabını inceleyebilirsiniz.

etkili flört rehberi kitabı

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven + 13 =