Alfa Erkeklerin Beden Dili

Posted by on Aralık 10, 2018 in Alfa Erkeklerin Beden Dili | 0 comments

Alfa erkeklerin beden dili çevrenizdeki alfa erkekleri tespit etmek konusunda size yardımcı olacaktır. Alfa erkekler güvenilir, dinlemeyi seven ve çevrelerindekilere huzur veren erkeklerdir. Onlardan birisiyle birlikte olmak kadınlar açısından avantajlı ve heyecan vericidir. Öz güveni düşük bir erkekle beraber olmak kadının da öz güvenini zamanla düşürür. Neden Alfa erkekle beraber olmak istediğinizi anlıyoruz. Ne var ki; düşüncesiz, astığı astık kestiği kestik, vurdumduymaz “Çakma Alfa Erkeklerle” gerçek “Alfa Erkekler” arasında büyük fark vardır. Fark onların beden diline de yansımıştır.

alfa erkek beden dili

Alfa Erkeklerin Beden Dili İşaretleri

O halde aradaki farkı görmek için Alfa Erkeklerin Beden Dili işaretlerine bakalım.

Erkeklerin beden dili karmaşık sinyaller içerir, ama beden dili işaretlerini okumak konusunda doğuştan yeteneklidir. Biraz çaba ve eğitimle yetenekler parlatılabilir. Erkekler alfa beden dilini üç amaç için kullanılır.

Erkekler Neden Alfa Beden Dilini Kullanır?

Gerçekten Alfa Oldukları İçin:

Gerçek alfa erkekler istem dışı beden dili sergilerler. Çevrelerindeki insanları etkileri altına alıp, güven verirler.

Çevrelerindeki Kadınlara Mesaj Göndermek İçin:

Alfa erkekler çevrelerindeki kadınlara sıradan erkek olmadıklarını göstermek için de beden dili işaretlerini gönderirler.

Çakma Alfa Oldukları İçin:

Son seçenek de gerçekte alfa olmadıkları halde “alfa taklidi” yapan erkeklerdir. Bunlar gerçek alfa erkeklerin beden dillerini taklit ederler.

Alfa Erkekleri Ele Veren 5 Beden Dili İşareti

Alfa erkekleri ele veren 5 belirgin işaret vardır. Daha doğrusu alfa erkek ile alfa olmayan erkek arasındaki belirgin farkları şu şekilde sıralayabiliriz;

1- Alfa Erkeğin Yürüyüşü Farklıdır

Alfa erkek ile alfa olmayan erkek arasındaki en belirgin farkların başında yürüyüş stilleri gelir. Gergin, kısa ve seri adımlarla yürüyen erkekler alfa tanımının dışındadır. Acelesi olan ya da acil olarak bir yere ulaşılmaya çalışılan durumu değerlendirme dışında tut lütfen :) Alfa erkekler kendinden emin sakin ve yavaş yürürler. Omuzları diktir, Dünya sanki onların kontrolündedir.

Çakma Alfa’lar yürüyüş taklidi yaparken durumu yanlış anlarlar. Sanki herkes onları beklemek zorundaymış gibi ağır ağır yürürler. Ama kimseye faydası yoktur. Gerçek Alfa, doğal şekilde sakin yürür. Özellikle kız arkadaşının yürüyüşüne uyum sağlar ve hızını değiştirir.

2- Otururken Garip Bir Görüntü Oluşturmaz

Önce “Çakma Alfa’ya” bakalım. Eline aldığı telefonla çok önemliyim izlenimi vermeye çalışır. Telefonu iki elle tutar, içine gömülmüştür. Güya dikkat kesilmiş önemli bir sorunu çözüyordur. Etrafta ne olup bittiğine ancak gözünün beyazlarını göstererek bakabilir çünkü kafası öndedir. İnsanın “İyi misin? Bir sorun yok değil mi?” diyesi gelir.

Alfa erkek ise kendinden emin sırtını yaslamış ve etrafta olup bitene hakim pozisyonda oturur. Bacak bacak üzerine atmasına rağmen sınırlarını korur.

3- Vücudu Diktir

Çakma alfaların en zorladığı bölüm bu oturma işidir. Vücudu dik olacak, kafa yukarıda duracak diye tuhaf şekillere girer. Bacak bacak üzerine atarken bile “Patavatsızlık” çizgisinde seyreder, haberi bile yoktur. Alfa erkeği gördüğünde onun oturuşundaki “asalet” hemen dikkatini çekecektir zaten.

4- İlk İzlenim

İlk izlenim konusunda farklı yazılar kaleme almıştım. Ama şu tanışma anları olayı oldukça can sıkıcı sahnelere sebep oluyor. Üzerinde durmadan geçemeyeceğim. Özellikle kadınlarla olan tanışmalarda ve ilk konuşmalarda “Çakma Alfa’lar” tamamen çuvallıyorlar. Olayı yanlış anlıyorlar. Kız karşıdan geliyordur, erkek masada yaylım yaylım yayılmış yanına gelmesini bekliyordur. Yerinden bile kalkmadan oturduğu yerden güya “cool” şekilde “merhaba” der. Bu sahne çakma olduğu konusunda en büyük ip ucudur.

Gerçek Alfa erkek kibardır. Yerinden doğrulur ve tüm bedeni kıza dönüktür. Erkeklerin beden dilini kullanırken kafalarının başka yere vücutlarının başka yere bakması iki şeyi işaret eder. Ya gerçekten “kafaları” başka yerdedir, ya da çok çekingendirler.

5- Alfa Erkek; Dinler ve Anlar

Alfa erkeğin en belirgin özelliklerinden biri de karşısındakini dinleme eğilimidir. “Çakma Alfa” ise bunu da tamamen yanlış anlamıştır. Ne dersem o olur, dediğim dedik çaldığım düdük modunda ilerler. Sonuç tabi ki hüsrandır, karşısındaki insanların gözünde önemli yer edinmek, sözünün dinlenmesini sağlamak, insanları peşinden sürüklemek Alfa Erkeğin tabiatında vardır. Sonradan geliştirilebilir özellikler sayesinde gücüne güç katar.

Karşısındaki insanı dinlemek ama “aktif dinlemek” onu anlamak ” gerçek alfa erkeğin en büyük erdemidir. Böylece insanlar onu sayar, sever.

erkeklerin ve kadınların beden dili duygular hakkında bilgi veriyor.

Erkeklerin ve Kadınların Flört Beden Dili

 

Alfa Erkeğin Flört Beden Dili

Kadınların ya da erkeklerin beden dili işaretleri onlar hakkında pek çok bilgiyi barındırır;

  • Yalan söyleyip söylemedikleri
  • Hoşlanıp hoşlanmadıkları
  • Karakteristik özellikleri

Ve çok daha fazlası hakkında bilgiler beden dili işaretlerinde saklıdır. Flört esnasında kadınların ve erkeklerin beden dili sinyallerini okuyarak konforlu ve tutarlı ilişkiler yaşamak mümkündür.

Benzer Konular:

 

 

 

 

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine + 12 =